Klub Motocyklowy ISKRA MC Poland - O klubie
O KLUBIE PDF Drukuj Email

W latach 20-tych XX wieku funkcjonował w Nowych Skalmierzycach klub żużlowy. Naszą ideą było reaktywowanie skalmierzyckiej tradycji motocyklowej we współczesnej formie klubu motocyklowego, która to ustalona została w Stanach Zjednoczonych po II Wojnie Światowej.

Początek oficjalnego zawiązania Klubu to rok 2005. W tym czasie zostaje ustalona jego nazwa, Godło oraz Zarząd, który jest niezmienny po dziś dzień. Godło klubu Iskra FG nawiązuje do herbu Skalmierzyc: dwa krzyże maltańskie oraz dwa skrzyżowane klucze.

Wszystkie te ustalenia zostały zaakceptowane przez Kongres Klubów Motocyklowych wiosną 2006r. W tym samym roku zorganizoway został I Zlot Motocyklowy w miejscowości Boczków. W roku 2007 zorganizowaliśmy II Zlot na terenie Stadionu Miejskiego w Nowych Skalmierzycach.

Wiosną 2008r. na Kongresie Klubów Motocyklowych Klub ISKRA FG otrzymuje prawo noszenia barw klubowych na plecach kamizelki.
W tym samym roku otworzyliśmy Chapter (oddział) w Pleszewie oraz zorganizowaliśmy III Zlot Motocyklowy na Stadionie Miejskim w Nowych Skalmierzycach.

W roku 2009 po raz kolejny zorganizowaliśmy IV Zlot Motocyklowy.

Klub współpracuje z lokalnym stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi, który podczas każdego naszego Zlotu organizuje akcję poboru krwi. Staramy się również wspierać swoją obecnością ważne wydarzenia w naszej i sąsiednich gminach, gdyż obecność motocykli zawsze powoduje zwiększone zainteresowanie ze strony ludności.

Klub ISKRA posiada Dom Klubowy (stary pub akwarium w Skalmierzycach, ul. Ostrowska 3).

W Domu Klubowym ISKRA FG regularnie odbywają się próby zespołu heavymetalowo-motocyklowego V-TWIN (www.v-twin.eu), którego muzycy są również członkami ISKRA FG.